Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Rejestracja w IRK krok po kroku
| Anita Janicka

Pomoc dla kandydatów - instrukcja

1. Aby przystąpić do rekrutacji musisz w pierwszej kolejności założyć osobiste konto rejestracyjne w systemie IRK.
    Należy wybrać opcję Utwórz konto.
  2. Wybierz rekrutację
  3. Należy uzupełnić swoje "Podstawowe dane osobowe", "Adres i dane kontaktowe", "Wykształcenie" oraz zapisać się na kierunek, na którym chcesz studiować. Istnieje również możliwość wyboru więcej niż jednego kierunku.
    (Tzw. "Nowa Matura" to ta która była pisana po 2005 roku, przed 2005 rokiem obowiązywała tzw. "Stara Matura")
  4. Każdy kandydat zobowiązany jest uiścić OPŁATĘ REKRUTACYJNĄ.
    (Numer indywidualnego konta opłaty rekrutacyjnej, pojawi się pod zakładką "Płatności" po zapisaniu kandydata na  wybrany kierunek - ten numer konta nie służy do innych opłat tj. opłata za legitymację czy czesne)
  5. Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia zobowiązany jest przesłać w formie elektronicznej (pliku o rozszerzeniu .jpg) ZDJĘCIE, które zostanie wykorzystane do ELEKTRONICZNEJ LEGITYMACJI STUDENCKIEJ (więcej informacji dotyczących technicznych wymagań znajduje się na indywidualnym koncie kandydata).

W każdej chwili możesz uzyskać pełną instrukcję KROK PO KROKU dotyczącą systemu rekrutacji IRK wybierając opcję w menu pomoc.
Jeśli nie potrafisz poradzisz sobie z rejestracją zapraszamy do Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych, gdzie pod opieką członków Komisji bezproblemowo przejdziesz przez kolejne etapy rejestracji.

Szczegółowe kryteria kwalifikacji dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych ujęte są w załącznikach do Uchwały Senatu Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Dodatkowa pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, zachęcamy do kontaktu z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnością w celu zapoznania się z możliwością wsparcia:
Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością
WWW: Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami