Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Kosmetologia, niestacjonarne, pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod 11-K-R
Jednostka organizacyjna Collegium Medicum im. dr Władysława Biegańskiego
Kierunek studiów Kosmetologia
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Czas trwania 3 lata
Wymagany dokument
  • Matura lub dokument równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

KOSMETOLOGIA to kierunek, który pozwala studentom na zdobycie atrakcyjnego i jednego z bardziej przyszłościowych zawodów na rynku pracy. W ostatnich latach obserwowany jest wyraźny wzrost znaczenia zawodu kosmetologa, z uwagi na obecny w społeczeństwie trend dbania o zdrowie, sprawność fizyczną, a także wygląd estetyczny. Coraz więcej osób korzysta z usług  kosmetologa w celu poprawy zarówno swojego wyglądu, jak i samopoczucia. Studia na kierunku KOSMETOLOGIA przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które interesują się dbałością o wygląd i urodę, zdrowym stylem życia i medycyną oraz dla tych, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z pracą z ludźmi i wykazują pasję studiowania nowości i uzupełniania wiedzy.

Program studiów:

  • program studiów łączy wiedzę z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk chemicznych, przyrodniczych i społecznych z praktyczną wiedzą z zakresu kosmetologii,
  • praktyczny charakter zajęć w tym liczne ćwiczenia, konwersatoria, zajęcia laboratoryjne, warsztaty i praktyki przygotowujące praktycznie do wykonywania zawodu

 Warunki prowadzenia studiów:

  • laboratoria wyposażone są w nowoczesną aparaturę pomiarową, urządzenia   kosmetologiczne oraz  sprzęt komputerowy najnowszej generacji;
  • kadrę stanowią dydaktycy o wysokich kwalifikacjach i liczących się osiągnięciach naukowych, w tym osoby z dużym doświadczeniem praktycznym zdobytym poza uczelnią;
  • studenci mają dostęp do dobrze wyposażonej biblioteki wydziałowej, internetowych baz danych;
  • stworzona jest możliwość szerokich  kontaktów studentów z potencjalnymi pracodawcami m.in. w zakresie staży i praktyk;
  • możliwość wyjazdów  zagranicznych  w ramach Programu Erasmus+;
  • miła i życzliwa atmosfera sprzyja studiowaniu i oparta jest na bezpośrednim kontakcie studenta z wykładowcą;
  • stypendia i zakwaterowanie w Domu Studenckim.

Dlaczego warto być absolwentem KOSMETOLOGII Uniwersytetu Jana Długosza?

Kosmetologia to przyszłościowy kierunek studiów, dający absolwentom możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub podjęcia pracy w sektorze usług kosmetycznych, w gabinetach kosmetologicznych, gabinetach odnowy biologicznej, a także w firmach kosmetycznych. Absolwent kosmetologii będzie posiadał umiejętności praktyczne, niezbędne do pracy z przyszłym klientem, do wykonywania zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury.


Zasady kwalifikacji

Podczas rejestracji w IRK kandydaci na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie:

  • wypełniają formularz - ankietę osobową;
  • dokonują opłaty rekrutacyjnej na indywidualne konto w terminie określonym w harmonogramie rekrutacji;
  • zamieszczają fotografię w formie elektronicznej (.jpg) (fotografia zgodna z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych).

Kandydaci na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie umieszczeni na liście przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną jako zakwalifikowani do przyjęcia na studia stacjonarne i niestacjonarne winni złożyć następujące dokumenty w formie papierowej (zgodnie z harmonogramem rekrutacji):

  • wydrukowany i podpisany formularz (ankietę osobową),
  • kopię świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu),
  • dowód wpłaty z tytułu ubiegania się o przyjęcie na studia,
  • aktualną fotografię kandydata, zgodną z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych oraz jedną w formie elektronicznej (.jpg)

Planowana liczba miejsc na I rok studiów (na kierunkach, gdzie obowiązuje konkurs świadectw dojrzałości) rozdzielana jest pomiędzy kandydatów ze starą i nową maturą proporcjonalnie do liczby kandydatów ze starą i nową maturą biorących udział w postępowaniu kwalifikacyjnym na poszczególne kierunki studiów. Według tych samych zasad ustala się liczbę miejsc dla listach rezerwowych oddzielnie dla starej i nowej matury.

Kandydaci z maturą 2005 - 2023

Egzamin maturalny 2005 i lata następne wynik egzaminu maturalnego - tzw. "nowa matura"

Średnia ważona z trzech przedmiotów (uwzględnia się tylko jeden poziom: podstawowy albo rozszerzony; poziom rozszerzony premiowany jest przelicznikiem x2):

  • biologia lub chemia - waga 0,5
  • język polski lub informatyka lub matematyka - waga 0,3
  • język obcy nowożytny - waga 0,2

Informacje dodatkowe:

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia będą kierowani na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W przypadku ustalenia, że istnieją przeciwwskazania do podjęcia studiów, kandydat nie może ubiegać się o przyjęcie na ten kierunek studiów.

O przyjęcie na studia może ubiegać się każdy, kto legitymuje się świadectwem dojrzałości bez względu na to, jakie dodatkowe przedmioty wybrał na egzaminie maturalnym.
O przyjęciu na studia decyduje liczba uzyskanych punktów (ranking), do wyczerpania limitu miejsc.

Kandydaci ze starą maturą

Egzamin dojrzałości - dotyczy tzw. "starej matury"

Średnia ważona z trzech przedmiotów:

  • biologia lub chemia - waga 0,5
  • język polski lub informatyka lub matematyka - waga 0,3
  • język obcy nowożytny - waga 0,2

Kandydat wpisuje najlepszą dla siebie ocenę wybierając ze:

  • świadectwa dojrzałości
  • lub świadectwa ukończenia szkoły średniej

Uwaga kandydaci z tzw.: "starą maturą"! Oceny z poszczególnych przedmiotów ze świadectwa dojrzałości ujednolica się ze względu na dwie skale ocen na egzaminie dojrzałości:

dawna skala ocen
ostatnia skala ocen
-
celująca - 5,0
bardzo dobry - 5,0
bardzo dobry - 4,5
dobry - 4,0
dobry - 4,0
dostateczny - 3,0
dostateczny - 3,5
-
mierny (dopuszczający) - 3,0

 System automatycznie przelicza w/w wartości biorąc pod uwagę rok przystąpienia do egzaminu tzw. "starej matury" podany przez kandydata w danych osobowych!

Informacje dodatkowe:

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia będą kierowani na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W przypadku ustalenia, że istnieją przeciwwskazania do podjęcia studiów, kandydat nie może ubiegać się o przyjęcie na ten kierunek studiów.

 

Opłaty za studia

Opłata za rok studiów: 4800zł