Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Kosmetologia, stacjonarne, drugiego stopnia

Szczegóły
Kod 11-K-M
Jednostka organizacyjna Collegium Medicum im. dr Władysława Biegańskiego
Kierunek studiów Kosmetologia
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Czas trwania 2 lata
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Studia II stopnia o profilu praktycznym na kierunku kosmetologia przygotowują specjalistów posiadających pogłębioną wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko rozumianej kosmetologii, ale też z zakresu technologii produkcji kosmetyków. Praktyczny charakter studiów pozwala na zdobycie umiejętności mi.in. planowania zabiegów kosmetologicznych, zastosowania preparatów kosmetycznych zgodnie z rozpoznaniem, wykonywania zabiegów kosmetologicznych, leczniczych, pielęgnacyjne i upiększające z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań do ich wykonywania.
Studenci kierunku kosmetologia studia II stopnia zdobędą również umiejętności pozwalające na ocenę jakości surowców i preparatów kosmetycznych oraz współdziałania w procesie rejestracji kosmetyków; współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne (pielęgnacyjne i profesjonalne); współpracy z lekarzem w zakresie zleconych zabiegów; kierowania zespołem kosmetologów, nadzorowania przebiegu stosowania kosmetyków i technik kosmetologicznych oraz prowadzenia gabinetu kosmetologicznego.

Program studiów:

  • program studiów łączy wiedzę z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk przyrodniczych i społecznych z praktyczną wiedzą z zakresu kosmetologii,
  • praktyczny charakter zajęć w tym liczne ćwiczenia, konwersatoria, zajęcia laboratoryjne, warsztaty i praktyki; przygotowujące praktycznie do wykonywania zawodu,

Warunki prowadzenia studiów:

  • laboratoria wyposażone są w nowoczesne urządzenia kosmetologiczne, aparaturę pomiarową oraz sprzęt komputerowy najnowszej generacji,
  • kadrę stanowią dydaktycy o wysokich kwalifikacjach i liczących się osiągnięciach naukowych, w tym osoby z dużym doświadczeniem praktycznym zdobytym poza uczelnią,
  • studenci mają dostęp do dobrze wyposażonej biblioteki wydziałowej, internetowych baz danych i wydziałowej pracowni komputerowej,
  • stworzona jest możliwość szerokich  kontaktów studentów z potencjalnymi pracodawcami m.in. w zakresie staży i praktyk,
  • możliwość wyjazdów  zagranicznych  w ramach Programu Erasmus+,
  • miła i życzliwa atmosfera sprzyja studiowaniu i oparta jest na bezpośrednim kontakcie studenta z wykładowcą,
  • stypendia i zakwaterowanie w Domu Studenckim,

Dlaczego warto być absolwentem kierunku kosmetologia Uniwersytetu Jana Długosza?

Analiza rynku pracy i obserwacja dynamicznego rozwoju firm i usług z zakresu kosmetologii (gabinety kosmetyczne, salony kosmetyczne, hotele ze spa, firmy produkujące kosmetyki), a także przeprowadzone rozmowy z interesariuszami zewnętrznymi, potencjalnymi pracodawcami, wyraźnie wskazują na zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu kosmetologii, specjalistów potrafiących wykorzystać wiedzę z szeroko rozumianej kosmetologii w tym m.in. zakresu troski o piękne i zdrowe ciało, ale też z zakresu produkcji kosmetyków.


Zasady kwalifikacji

Konkurs dyplomów

  1. Dyplom ukończenia studiów I stopnia na kierunku kosmetologia

  2. średnia arytmetyczna wszystkich ocen uzyskanych w trakcie studiów I stopnia, wyszczególnionych w suplemencie.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia będą kierowani na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W przypadku ustalenia, że istnieją przeciwwskazania do podjęcia studiów, kandydat nie może ubiegać się o przyjęcie na ten kierunek studiów.

Podczas rejestracji w IRK kandydaci na studia drugiego stopnia:

  • wypełniają formularz - ankietę osobową;
  • dokonują opłaty rekrutacyjnej na indywidualne konto w terminie określonym w harmonogramie rekrutacji;
  • zamieszczają fotografię w formie elektronicznej (.jpg) (fotografia zgodna z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych).

Kandydaci na studia drugiego stopnia umieszczeni na liście przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną jako zakwalifikowani do przyjęcia na studia stacjonarne i niestacjonarne winni złożyć następujące dokumenty w formie papierowej (zgodnie z harmonogramem rekrutacji):

  • wydrukowany i podpisany formularz (ankietę osobową),
  • kopię dyplomu studiów wyższych wraz z kopią suplementu (oryginał do wglądu),
  • dowód wpłaty z tytułu ubiegania się o przyjęcie na studia,
  • aktualną fotografię kandydata, zgodną z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych oraz jedną w formie elektronicznej (.jpg)

W przypadku niewypełnienia limitu przyjęć (niedostarczenia skanów dokumentów przez kandydatów umieszczonych na liście wstępnie zakwalifikowanych), dopełnienie limitu przyjęć będzie odbywać się w dalszym ciągu jedynie na podstawie liczby punktów uzyskanych w procesie rekrutacji i miejsca na liście rankingowej. Kandydat może na bieżąco sprawdzać w systemie IRK czy został wstępnie zakwalifikowany do przyjęcia na studia, używając swojego identyfikatora i hasła.

Planowana liczba miejsc na I rok studiów (na kierunkach gdzie obowiązuje konkurs świadectw dojrzałości) rozdzielana jest pomiędzy kandydatów ze starą i nową maturą proporcjonalnie do liczby kandydatów ze starą i nową maturą biorących udział w postępowaniu kwalifikacyjnym na poszczególne kierunki studiów. Według tych samych zasad ustala się liczbę miejsc dla listach rezerwowych oddzielnie dla starej i nowej matury.