Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Pedagogika, niestacjonarne, pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod 08-P-R
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Społecznych
Kierunek studiów Pedagogika
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Czas trwania 3 lata
Wymagany dokument
  • Matura lub dokument równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

  Nabycie przez absolwenta zaawansowanej wiedzy z zakresu pedagogiki, subdyscyplin pedagogicznych oraz nauk z nią powiązanych; nabycie przez absolwenta wiedzy z zakresu problematyki pedagogicznej, psychologicznej, społecznej oraz instytucji oświatowo-wychowawczych, życia społecznego; nabycie przez studenta wiedzy o metodyce wykonywania zadań pedagogicznych; przygotowanie absolwenta do samodzielnej realizacji zadań wychowawcy w placówkach penitencjarnych, opiekuna, diagnosty, konsultanta; przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy w placówkach oświatowo-wychowawczych (po uzyskaniu przygotowania psychologiczno-pedagogicznego na studiach II stopnia), pozaoświatowych, instytucjach i organizacjach pozarządowych, jak i administracji rządowej i samorządowej odpowiedzialnej za realizację zadań polityki edukacji w skali lokalnej i regionalnej; nabycie podstawowych umiejętności i kompetencji, umożliwiających pracę zespołową, komunikowanie się ze specjalistami i podopiecznymi oraz skuteczne rozwiązywanie problemów zawodowych; nabycie umiejętności samodzielnego planowania rozwoju zawodowego i radzenia sobie na rynku pracy; kształtowanie wrażliwości etycznej, refleksyjności, poczucia odpowiedzialności oraz postaw prospołecznych.

            Absolwent po ukończeniu trzyletnich studiów pierwszego stopnia kierunku pedagogika jest przygotowany do pracy w różnych obszarach działalności edukacyjnej, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (jako wychowawca), animacji kultury, w szkołach i placówkach oświatowych (po uzyskaniu przygotowania psychologiczno-pedagogicznego na studiach II stopnia), poradniach specjalistycznych, w państwowej i  samorządowej administracji, różnych pedagogicznych służbach społecznych, a także w instytucjach profilaktyki społecznej i wymiaru sprawiedliwości.            Możliwości zatrudnienia po zakończeniu studiów I stopnia zależą również od wybranej przez studenta specjalności studiów.

 

Absolwent studiów I stopnia na kierunku Pedagogika uzyskuje tytuł zawodowy licencjata, co umożliwia mu podjęcie studiów II stopnia oraz podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach lub studiach podyplomowych. Ponadto jest on przygotowany do kontynuowania kształcenia pozwalającego uzyskać pełne przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne do pracy w placówkach oświatowych i pozaoświatowych. Studia na kierunku Pedagogika stanowią pierwszy etap kształcenia do wykonywania zawodu nauczyciela-pedagoga oraz uzyskania przygotowania psychologiczno-pedagogicznego.

 


 Specjalności:
1. Pedagogika opiekuńcza z resocjalizacją
2. Terapia pedagogiczna  


 

 


Zasady kwalifikacji

Podczas rejestracji w IRK kandydaci na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie:

  • wypełniają formularz - ankietę osobową;
  • dokonują opłaty rekrutacyjnej na indywidualne konto w terminie określonym w harmonogramie rekrutacji;
  • zamieszczają fotografię w formie elektronicznej (.jpg) (fotografia zgodna z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych).

Kandydaci na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie umieszczeni na liście przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną jako zakwalifikowani do przyjęcia na studia stacjonarne i niestacjonarne winni złożyć następujące dokumenty w formie papierowej (zgodnie z harmonogramem rekrutacji):

  • wydrukowany i podpisany formularz (ankietę osobową),
  • kopię świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu),
  • dowód wpłaty z tytułu ubiegania się o przyjęcie na studia,
  • aktualną fotografię kandydata, zgodną z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych oraz jedną w formie elektronicznej (.jpg)

Planowana liczba miejsc na I rok studiów (na kierunkach, gdzie obowiązuje konkurs świadectw dojrzałości) rozdzielana jest pomiędzy kandydatów ze starą i nową maturą proporcjonalnie do liczby kandydatów ze starą i nową maturą biorących udział w postępowaniu kwalifikacyjnym na poszczególne kierunki studiów. Według tych samych zasad ustala się liczbę miejsc dla listach rezerwowych oddzielnie dla starej i nowej matury.

Kandydaci z maturą 2005 - 2024

Egzamin maturalny 2005 i lata następne wynik egzaminu maturalnego - tzw. "nowa matura"

Średnia z trzech przedmiotów (uwzględnia się tylko jeden poziom: podstawowy albo rozszerzony; poziom rozszerzony premiowany jest przelicznikiem x2):

  • język polski
  • język obcy nowożytny
  • jeden przedmiot do wyboru

Kandydaci ze starą maturą

Egzamin dojrzałości - dotyczy tzw. "starej matury"

Średnia z trzech przedmiotów:

  • język polski
  • język obcy nowożytny
  • jeden przedmiot do wyboru

Kandydat wpisuje najlepszą dla siebie ocenę wybierając z:

  • świadectwa dojrzałości
  • lub świadectwa ukończenia szkoły średniej

Uwaga kandydaci z tzw.: "starą maturą"! Oceny z poszczególnych przedmiotów ze świadectwa dojrzałości ujednolica się ze względu na dwie skale ocen na egzaminie dojrzałości:

dawna skala ocen
ostatnia skala ocen
-
celująca - 5,0
bardzo dobry - 5,0
bardzo dobry - 4,5
dobry - 4,0
dobry - 4,0
dostateczny - 3,0
dostateczny - 3,5
-
mierny (dopuszczający) - 3,0

 System automatycznie przelicza w/w wartości biorąc pod uwagę rok przystąpienia do egzaminu tzw. "starej matury" podany przez kandydata w danych osobowych!

 

Opłaty za studia

Opłata za rok studiów: 4200zł