Fizyka, niestacjonarne, drugiego stopnia


W mocy od: 19 maja 2020

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji

Podczas rejestracji w IRK kandydaci na studia drugiego stopnia:

  • wypełniają formularz - ankietę osobową;
  • dokonują opłaty rekrutacyjnej na indywidualne konto w terminie określonym w harmonogramie rekrutacji;
  • zamieszczają fotografię w formie elektronicznej (.jpg) (fotografia zgodna z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych).

Kandydaci na studia drugiego stopnia umieszczeni na liście przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną jako zakwalifikowani do przyjęcia na studia stacjonarne i niestacjonarne winni złożyć następujące dokumenty w formie papierowej (zgodnie z harmonogramem rekrutacji):

  • wydrukowany i podpisany formularz (ankietę osobową),
  • kopię dyplomu studiów wyższych wraz z kopią suplementu (oryginał do wglądu),
  • dowód wpłaty z tytułu ubiegania się o przyjęcie na studia,
  • aktualną fotografię kandydata, zgodną z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych oraz jedną w formie elektronicznej (.jpg)

W przypadku niewypełnienia limitu przyjęć (niedostarczenia skanów dokumentów przez kandydatów umieszczonych na liście wstępnie zakwalifikowanych), dopełnienie limitu przyjęć będzie odbywać się w dalszym ciągu jedynie na podstawie liczby punktów uzyskanych w procesie rekrutacji i miejsca na liście rankingowej. Kandydat może na bieżąco sprawdzać w systemie IRK, czy został wstępnie zakwalifikowany do przyjęcia na studia, używając swojego identyfikatora i hasła.

Konkurs dyplomów

Dyplom ukończenia studiów I stopnia w zakresie fizyki lub innego pokrewnego kierunku studiów co najmniej I stopnia (za kierunek pokrewny uznaje się kierunek studiów przyporządkowany do dyscypliny wiodącej nauki fizyczne) oraz posiadanie niżej określonych kompetencji niezbędnych do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia na kierunku Fizyka.

Kandydat w szczególności powinien:

  • znać podstawowe zjawiska fizyczne występujące w przyrodzie;
  • posiadać umiejętność rozwiązywania zadań i problemów fizycznych;
  • posiadać umiejętność wykonywania i przeprowadzania analizy prostych pomiarów fizycznych.

Podjęcie specjalności nauczycielskiej na kierunku fizyka II stopnia jest możliwe wyłącznie po ukończeniu specjalności nauczycielskiej na studiach I stopnia na kierunku fizyka.

Kwalifikacja odbywa się na podstawie listy rankingowej sporządzonej na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich ocen uzyskanych w trakcie studiów I stopnia, wyszczególnionych w suplemencie do dyplomu.

Opłaty za studia

Opłata za rok studiów: 5 200 zł