Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, stacjonarne, drugiego stopnia


W mocy od: 18 maja 2020

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji

Konkurs dyplomów

  1. Dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia (lub innych studiów wyższych) oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na tym kierunku.

  2. dokument świadczący o zdobyciu efektów uczenia się z zajęć w grupie kształcenia specjalnościowego: Przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne – w szkole podstawowej w przypadku kandydatów po kierunku pokrewnym lub innym niż Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej ze specjalnością nauczycielską.

  3. Kompetencje kandydata weryfikowane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

    Kandydat w szczególności powinien posiadać:
    - wiedzę ogólnomuzyczną,
    - wiedzę z zakresu poprawnego posługiwania się głosem,
    - umiejętności w zakresie śpiewu oraz kształcenia słuchu,
    - umiejętności w zakresie gry na fortepianie lub innym instrumencie muzycznym lub dyrygowania.

    Kandydat ma świadomość poziomu swojej wiedzy i umiejętności; rozumie potrzebę ciągłego dokształcania się zawodowego i rozwoju osobistego.

O wyniku postępowania kwalifikacyjnego decyduje ocena z rozmowy kwalifikacyjnej (100%)

Podczas rejestracji w IRK kandydaci na studia drugiego stopnia:

Kandydaci na studia drugiego stopnia umieszczeni na liście przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną jako zakwalifikowani do przyjęcia na studia stacjonarne i niestacjonarne winni złożyć następujące dokumenty w formie papierowej (zgodnie z harmonogramem rekrutacji):

W przypadku niewypełnienia limitu przyjęć (niedostarczenia skanów dokumentów przez kandydatów umieszczonych na liście wstępnie zakwalifikowanych), dopełnienie limitu przyjęć będzie odbywać się w dalszym ciągu jedynie na podstawie liczby punktów uzyskanych w procesie rekrutacji i miejsca na liście rankingowej. Kandydat może na bieżąco sprawdzać w systemie IRK, czy został wstępnie zakwalifikowany do przyjęcia na studia, używając swojego identyfikatora i hasła.

Planowana liczba miejsc na I rok studiów (na kierunkach, gdzie obowiązuje konkurs świadectw dojrzałości) rozdzielana jest pomiędzy kandydatów ze starą i nową maturą proporcjonalnie do liczby kandydatów ze starą i nową maturą biorących udział w postępowaniu kwalifikacyjnym na poszczególne kierunki studiów. Według tych samych zasad ustala się liczbę miejsc dla listach rezerwowych oddzielnie dla starej i nowej matury.

 

Rozmowa kwalifikacyjna

 

 Zapytania dotyczące kierunku można kierować na adres e-mail: edukacjamuzyczna_rekrutacja@ujd.edu.pl