Farmacja, stacjonarne, jednolite magisterskie


W mocy od: 22 maja 2023

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji

Podczas rejestracji kandydaci na studia jednolite magisterskie:

W przypadku niewypełnienia limitu przyjęć (niedostarczenia skanów dokumentów przez kandydatów umieszczonych na liście wstępnie zakwalifikowanych), dopełnienie limitu przyjęć będzie odbywać się w dalszym ciągu jedynie na podstawie liczby punktów uzyskanych w procesie rekrutacji i miejsca na liście rankingowej. Kandydat może na bieżąco sprawdzać w systemie IRK czy został wstępnie zakwalifikowany do przyjęcia na studia, używając swojego identyfikatora i hasła.

Kryteria kwalifikacji:

Egzamin maturalny 2005 i lata następne - tzw. "nowa matura"

- 1 przedmiot: chemia lub biologia – poziom rozszerzony
- 2 przedmiot: chemia lub biologia lub fizyka/fizyka i astronomia lub matematyka – poziom podstawowy lub rozszerzony (2 przedmiot nie może być wybrany jednocześnie jako 1 przedmiot; uwzględnia się tylko jeden poziom: podstawowy lub rozszerzony; poziom podstawowy zostanie przeliczony na poziom rozszerzony przelicznikiem 0,5);

Wynik egzaminu maturalnego przelicza się na punkty kwalifikacyjne (1% = 1pkt). Kandydaci muszą uzyskać z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym min. 30% punktów z każdego przedmiotu, branego pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym.

O przyjęciu na studia decyduje liczba uzyskanych punktów (ranking), do wyczerpania limitu miejsc. W przypadku kandydatów z taką samą liczbą punktów, pierwszeństwo na liście rankingowej mają osoby posiadające wyższy wynik z egzaminu maturalnego z przedmiotu 1. Jeżeli po zastosowaniu opisanej procedury, przyjęcie grupy kandydatów z tym samym wynikiem punktowym, spowodowałoby przekroczenie limitu przyjęć, o kolejności w tej grupie kandydatów decyduje wynik na świadectwie dojrzałości z egzaminu pisemnego z języka obcego nowożytnego.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia będą kierowani na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W przypadku ustalenia, że istnieją przeciwwskazania do podjęcia studiów, kandydat nie może ubiegać się o przyjęcie na ten kierunek.

Egzamin dojrzałości - dotyczy tzw. "starej matury"

- 1 przedmiot: chemia lub biologia, egzamin pisemny
- 2 przedmiot: chemia lub biologia lub fizyka/fizyka i astronomia lub matematyka, egzamin pisemny (uwzględniany jest wynik najkorzystniejszy dla kandydata; 2 przedmiot nie może być wybrany jednocześnie jako 1 przedmiot)

Wyniki z egzaminu maturalnego będą przeliczane na wartości punktowe jak dla nowej matury. Oceny z poszczególnych przedmiotów ze świadectwa dojrzałości zostaną ujednolicone ze względu na stosowane wówczas dwie skale ocen na egzaminie dojrzałości oraz przeliczone na skalę punktową.

Ze względu na dwie skale ocen na egzaminie dojrzałości tzw. „starej matury” w postępowaniu kwalifikacyjnym oceny z poszczególnych przedmiotów ze świadectwa dojrzałości przelicza się wg poniższej tabeli:

Świadectwo dojrzałości „stara matura” od 1991 r. – sześciostopniowa skala ocen

Ocena na świadectwie dojrzałości wydanym 
po 1991 r.

Liczba punktów

6

100

5

85

4

75

3

50

2

30

Świadectwo dojrzałości „stara matura” do 1991 r. – czterostopniowa skala ocen

Ocena na świadectwie dojrzałości wydanym 
do 1991 r.

Liczba punktów

5

100

4

80

3

50

O przyjęciu na studia decyduje liczba uzyskanych punktów (ranking), do wyczerpania limitu miejsc. W przypadku kandydatów z taką samą liczbą punktów, pierwszeństwo na liście rankingowej mają osoby posiadające wyższy wynik z egzaminu maturalnego z przedmiotu 1. Jeżeli po zastosowaniu opisanej procedury, przyjęcie grupy kandydatów z tym samym wynikiem punktowym, spowodowałoby przekroczenie limitu przyjęć, o kolejności w tej grupie kandydatów decyduje wynik na świadectwie dojrzałości z języka obcego nowożytnego.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia będą kierowani na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W przypadku ustalenia, że istnieją przeciwwskazania do podjęcia studiów, kandydat nie może ubiegać się o przyjęcie na ten kierunek.