Iberoznawstwo, stacjonarne, drugiego stopnia


W mocy od: 19 maja 2021

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji

Konkurs dyplomów

Konkurs dyplomów ukończenia studiów wyższych

Kandydat na studia II stopnia na kierunku iberoznawstwo powinien posiadać zaawansowaną wiedzę o procesach polityczno-społeczno-kulturowych zachodzących w przeszłości, znać terminologię historyczną, posiadać umiejętność wyszukiwania, wykorzystywania oraz prezentowania informacji związanych ze studiowaną dyscypliną oraz wykazywać gotowość do pogłębionego studiowania iberoznawstwa.


Absolwentów studiów wyższych kierunków innych niż iberoznawstwo, iberystyka oraz filologia hiszpańska obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna potwierdzająca znajomość języka hiszpańskiego na poziomie B2.

Podczas rejestracji kandydaci na studia drugiego stopnia:

Kandydaci na studia drugiego stopnia umieszczeni na liście przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną jako zakwalifikowani do przyjęcia na studia stacjonarne i niestacjonarne winni złożyć następujące dokumenty w formie papierowej (zgodnie z harmonogramem rekrutacji):

 

W przypadku niewypełnienia limitu przyjęć (niedostarczenia skanów dokumentów przez kandydatów umieszczonych na liście wstępnie zakwalifikowanych), dopełnienie limitu przyjęć będzie odbywać się w dalszym ciągu jedynie na podstawie liczby punktów uzyskanych w procesie rekrutacji i miejsca na liście rankingowej. Kandydat może na bieżąco sprawdzać w systemie IRK czy został wstępnie zakwalifikowany do przyjęcia na studia, używając swojego identyfikatora i hasła.

Oryginały dokumentów uprawniających do podjęcia studiów należy przedstawić (do wglądu) w Dziekanacie danego Wydziału w ciągu 1 miesiąca od rozpoczęcia studiów.

Planowana liczba miejsc na I rok studiów (na kierunkach gdzie obowiązuje konkurs świadectw dojrzałości) rozdzielana jest pomiędzy kandydatów ze starą i nową maturą proporcjonalnie do liczby kandydatów ze starą i nową maturą biorących udział w postępowaniu kwalifikacyjnym na poszczególne kierunki studiów. Według tych samych zasad ustala się liczbę miejsc dla listach rezerwowych oddzielnie dla starej i nowej matury.